قشون کشی دلواپسان برای حذف فرزند زاگرس
قشون کشی دلواپسان برای حذف فرزند زاگرس
جناب آقای زاکانی، اگر بنا به قشون کشی باشد هم به لحاظ فکری و هم فیزیکی هیچ کس حریف زاگرس نشینان نمی شود ولی ما نه متعصبیم و نه ناسیونالیست. بگذارید فرزند خطه زاگرس به مردمی که اعتماد کرده و انتخاب نمودند خدمت کند.

به نام خداوند عادل و منزه

یَا قَوْمِ أَوْفُواْ الْمِکْیَالَ وَالْمِیزَانَ بِالْقِسْطِ وَلاَ تَبْخَسُواْ النَّاسَ أَشْیَاءهُمْ وَلاَ تَعْثَوْاْ فِی الأَرْضِ مُفْسِدِینَ
( و ای قوم من در پیمانه و ترازو مطابق قسط وعدل عمل نموده و به عدالت وفا کنید و بر اشیاء مردم عیب نگذارید و در زمین فساد نکنید)
سوره -هود ایه ۸۵

پس ازپروسه رد صلاحیت های گسترده ، شورای نگهبان تعدادی نماینده اصلاح طلب را اشتباها یا مصلحتا تایید ، تا رضای خدا و مصلحت عمومی را درنظر گرفته باشد، که البته تصور بر این بود که با متوسل شدن به راه های دیگر این چند نفر هم در ضربات پنالتی حذف خواهند شد ولی علی رغم تلاش ها ، تعدادی نماینده مستقل و اصلاح طلب موفق شدند با رای قاطع به مجلس یازدهم راه پیدا کنند. اما این داستان به اینجا ختم نمی شد، چرا که طبق برنامه های پیش بینی شده، مجلس باید یکدست می بود و هماهنگ !!!!

سپاس خدای را که شاهد تشکیل مجلسی پاکدست و یکدست برای زدودن فساد و هرآنچه زیر مولفه آن محسوب می شود هستیم!!
زمان موعود فرارسید. مجلس یازدهم با اکثریت (اصولگرا) نیز برای ترسیم ایده های نو، با انتخاب هیات رئیسه و رئیس مجلس آغاز به کار کرد.
واما ؛ نوبت به تایید اعتبار نامه نمایند گان و پس از آن تعیین تکلیف برای کمیسیون های مجلس شد. از جمله کمیسیون هایی که چندین سال به ریاست یک اصلاح طلب اداره می شد کمیسیون برنامه و بودجه بود که برای مخالفان، حضور آقای تاجگردون چه به عنوان عضو و چه رئیس کمیسیون ، قابل تحمل نبود. فلذا در برنامه ای از قبل برنامه ریزی شده و در اوج وقاحت بدون در نظر گرفتن فساد های همکیشان خود ، در خصوص اعتبارنامه آقای غلامرضا تاجگردون (به جرم فساد و رانت خواری) زمزمه هایی در فضای عمومی دال بر عدم تایید صلاحیت ایشان مطرح شد.
سوال از برادران اصولگرایی هم چون آقای زاکانی و دست پروردگانی نظیر نجابت و دیگر دوستان همفکرشان این است که : تا چه زمانی می خواهید بدون در نظر گرفتن رضایت خدا و خواست مردم به اینگونه رفتارها ادامه دهید؟
فکر نمی کنید ملت هم شماها را قضاوت و داوری کند؟ به نظر می آید که اصولگراهای تندرو بدون در نظر گرفتن مصالح جامعه، این را یک متد، فرض و نهادینه کرده اند.
چندی پیش آقای توسلی ، میرسلیم و قبل و قبل تر از آن هم دیگرانی بودند که به اشتباهات و خطاهای گذشته شان اقرار کرده و طلب عفو و حلالیت نمودند، به نظر شما این باعث تزلزل ، در رویه فکری و اندیشه دینی تان نیست؟
بهتر نیست قبل از اینکه در پیشگاه خدا بخواهید پاسخگو باشید و طلب حلالیت کنید، در پیشگاه ملت شریف ایران شرمنده اینگونه اعمال باشید؟
چگونه خود را معلم فرض می کنید و انتظار الگو پذیری دارید؟
آیا این شیوه با آرمان های امام و انقلاب همخوانی دارد؟
آیا توجه به خواست و نظر رهبر انقلاب در بحث همبستگی ملی داشته اید؟
احساس نمی کنید با این عملکردها، آیندگان نه تنها شما را تحسین نمی کنند بلکه این رفتارها موجب رویگردانی و فاصله گرفتن نسل جوان از ارکان نظام مقدس جمهوری اسلامی می شود؟
این چه عدالتی است که برخی از دوستانتان ، با این همه فساد و املاک نجومی و غیره و ذالک تمام (از گزارش شورای شهر تهران و یاشار سلطانی تا اعتراض خودی هایی همچون وحید اشتری ) مراحل تایید صلاحیت را بدون کوچکترین مانع و بی توجه به نگاه افکار عمومی و …طی کنند و نه تنها اعتبار نامه شان تایید، بلکه تدابیر بعدی به گونه ای است که درشعبه داوری برای تایید اعتبارنامه دیگران تعیین تکلیف کنند؟
تصور اکثریت تحلیل گران سیاسی از هر دو طیف عدم تایید صلاحیت جناب سردارخلبان بود، ولی در برابر چشمان حیرت زده همه نه تنها تایید شد بلکه با رایی بالا انتخاب و مهم تر از آن بر کرسی ریاست قوه تکیه ای زد که باید قانون تصویب شود و عدالت ، محور توسعه آن باشد.
آیا به نظر شما با این رفتارها ، تصور خودی و غیرخودی را در ذهن ها تقویت نمی کنید ؟
و یا بیم آن دارید که محبوبیت و مقبولیت تاجگردون و امثال ایشان که کم هم نیستند ، تحقق این سخن امیر کبیر، که گفت: ای کاش هر چند وقت یک بار شیر بچه ای لر در ایران شاه می شد تا مردم مزه عدالت را می چشیدند را در پی داشته باشد.
به نظر می آید این سناریو با قصه تخریب های برنامه ریزی شده صبا آذر پیک از یک جوی مشترک آب می خورد.
اتفاقاتی که پس از دادخواهی و استیضاع وزرا توسط آقایان وکیلی و تاجگردون رقم خورد و ظاهرا منادی شفاف سازی و برملا کردن فساد ها ، حول محورآقایان: تاجگردون ، غریب پور (که از بهترین مدیران این مرز و بوم هستند و نگاهی ملی و توسعه محور دارند) و عده ای از دوستان ایشان می چرخد. گرچه در وقت مقتضی پاسخ هایی قاطع به کینه ورزی های طراحی شده صبا آذر پیک خواهم داد.
جای آن است که خون موج زند در دل لعل
زین تغابن که خزف می‌شکند بازارش «حافظ»

جناب آقای زاکانی، اگر بنا به قشون کشی باشد هم به لحاظ فکری و هم فیزیکی هیچ کس حریف زاگرس نشینان نمی شود ولی ما نه متعصبیم و نه ناسیونالیست. بگذارید فرزند خطه زاگرس به مردمی که اعتماد کرده و انتخاب نمودند خدمت کند.
شما را به این سخن خداوند متعال ارجاع می دهم که فرمودند: با دوست و دشمن خود به عمل و انصاف عمل کنید که این روش ، به تقوا نزدیک تر است و همواره از خشم خدا بیمناک باشید که خداوند به آنچه می کنید آگاه است. سورة مائده ، آیة ۸٫
رَبَّنَا لَا تُؤَاخِذْنَا إِنْ نَسِينَا أَوْ أَخْطَأْنَا

  • نویسنده : سیده خدیجه توفیقیان
  • منبع خبر : ارغوان