ظرفیت بی‌نظیر صنایع دستی و عروسک‌سازی برای اشتغال‌زایی در مناطق محروم
ظرفیت بی‌نظیر صنایع دستی و عروسک‌سازی برای اشتغال‌زایی در مناطق محروم

 برخی رشته‌های صنایع دستی ظرفیت بی‌نظیری برای اشتغال‌زایی و کارآفرینی دارند و باید از ظرفیت آنها بهره گرفت. به گزارش ارغوان از مشهدمقدس، کارآفرینی کلیدواژه‌ای است که در سال‌های اخیر متاثر از مباحث اقتصاد مقاومتی در کشور پررنگ‌تر از گذشته شده و کارآفرینان و یا افرادی که روی پای خود برای کسب و کار می‌ایستند و […]

 برخی رشته‌های صنایع دستی ظرفیت بی‌نظیری برای اشتغال‌زایی و کارآفرینی دارند و باید از ظرفیت آنها بهره گرفت.

به گزارش ارغوان از مشهدمقدس، کارآفرینی کلیدواژه‌ای است که در سال‌های اخیر متاثر از مباحث اقتصاد مقاومتی در کشور پررنگ‌تر از گذشته شده و کارآفرینان و یا افرادی که روی پای خود برای کسب و کار می‌ایستند و به فضای بیرونی وابسته نیستند نیز تعدادشان افزوده شده است.

در میان کارآفرینان اما زنان توانمندی حضور دارند که همپای مردان فعالیت می‌کنند و حتی در برخی عرصه‌ها از مردان جلو زده‌اند و نان دست و هنر خود را می‌خورند و بر سفره دیگران نیز نانی قرار داده‌اند.

صنایع دستی و هنرهای دستی از زمره فعالیت‌هایی است که بانوان کارآفرین و بانوان خوداشتغال‌گر در آن کم نیستند و در خراسان رضوی نیز تعداد این بانوان اندک نیست.

در این میان رشته‌هایی مانند عروسک‌سازی و صنایع دستی ظرفیت بی‌نظیری برای اشتغال‌‌زایی دارند که اگر به آنها توجه کافی انجام شود می‌تواند ضریب اشتغال را بالا ببرد.