شعله‌های گاز به تمام روستاهای کهگیلویه و بویراحمد می‌رسد
شعله‌های گاز به تمام روستاهای کهگیلویه و بویراحمد می‌رسد

استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: با توجه به برنامه ریزی‌های انجام شده تا سال ۱۴۰۰ تمام روستاهای دارای شرایط این استان به شبکه گاز متصل می‌شوند. به گزارش ارغوان از باشت، حسین کلانتری در حاشیه آئین افتتاح پروژه گازرسانی به ۱۰ روستای شهرستان باشت اظهار داشت: هم اکنون ۷۷ درصد روستاهای استان گازرسانی شده و تا سال ۱۴۰۰ […]

استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: با توجه به برنامه ریزی‌های انجام شده تا سال ۱۴۰۰ تمام روستاهای دارای شرایط این استان به شبکه گاز متصل می‌شوند.

به گزارش ارغوان از باشت، حسین کلانتری در حاشیه آئین افتتاح پروژه گازرسانی به ۱۰ روستای شهرستان باشت اظهار داشت: هم اکنون ۷۷ درصد روستاهای استان گازرسانی شده و تا سال ۱۴۰۰ تمام روستاهای دارای شرایط به شبکه گاز متصل می‌شوند.

وی با اشاره به اینکه هم اکنون ۸۰۵ روستای کهگیلویه و بویراحمد از نعمت گاز بهره مند هستند، عنوان کرد: تاکنون در گچساران ۱۰۰ درصد، باشت ۹۵، بویراحمد ۷۶، دنا ۹۳ ،کهگیلویه ۷۲ ، چرام ۸۵ ، لنده ۶۵ و بهمئی ۳۸ درصد از نعمت گاز بهره مند شده‌اند.

کلانتری با اشاره اینکه در زمان پیش از پیروزی انقلاب اسلامی هیچ یک از روستاهای استان از نعمت گاز بهره مند نبودند، ادامه داد: خدمات نظام جمهوری اسلامی به ویژه به مناطق محروم استان بی بدیل است.

 

وی بیان کرد: در شرایطی که استاندارد سرمایه گذاری برای اتصال هر خانوار به شبکه گاز ۱۲۰ میلیون ریال بوده ولی به دلیل شرایط کوهستانی و سختگذر بودن برخی مناطق روستایی کهگیلویه و بویراحمد برای انشعاب گاز هر خانوار ۵۰۰ میلیون ریال هزینه می‌شود.

کلانتری به اهمیت وجود زیرساخت گاز برای رفاه روستائیان و پیشگیری از مهاجرت به شهرها اشاره کرد و افزود: گازرسانی به مناطق روستایی با توجه به پیشگیری از استفاده اهالی روستاها از چوب درختان برای گرم کردن خانه‌های خود گامی برای توسعه اقتصادی و اجتماعی محسوب می‌شود.

مدیرعامل شرکت گاز کهگیلویه و بویراحمد نیز در این آئین با بیان اینکه یک‌هزار و ۱۷۵ روستای این استان قابلیت گازرسانی دارند، خاطرنشان کرد: روستاهای بالای ۲۰ خانواری که هزینه هر انشعاب بیش از ۱۲۰ میلیون ریال نشود واجد شرایط گازرسانی هستند.

رحمان خادم افزود:هم اکنون ۱۸۴هزار مشترک گاز در استان داریم که ۱۳۴ هزار مشترک شهری و مابقی مربوط به روستاها هستند.

  • منبع خبر : ارغوان