حمایت ضمنی بانوی اصلاح طلب هم استانی از جریان ندای وحدت و مهدی روشنفکر/بگذارید مردم، خود برای تعیین سرنوشت شان تصمیم بگیرند.
حمایت ضمنی بانوی اصلاح طلب هم استانی از جریان ندای وحدت و مهدی روشنفکر/بگذارید مردم، خود برای تعیین سرنوشت شان تصمیم بگیرند.
اینکه عده ای از هواداران کاندیداها به اعمال غیر اخلاقی (زر و زور و تزویر) و تخریب به دور از چارچوب اخلاقی، متوسل شده و می خواهند به هر نحوی کاندیدای خود را وارد خانه ملت کنند، بر مردم پوشیده نخوا هد ماند. به واقع مردم کسی را که صادقانه بتواند خدمت رسانی کند و با " ندای وحدت" در مسیر خیر دنیا و آخرت بکوشد، سوای از اندیشه سیاسی و نفوذ قدرت، انتخاب می کنند.

دکتر خدیجه توفیقیان،بانوی اصلاح طلب هم استان، استاد دانشگاه؛ فعال سیاسی- فرهنگی و دبیر کانون زنان حزب کارگزاران تهران با ارسال مطلب ذیل؛ حمایت خود را از جریان ” ندای وحدت ” و دکتر مهدی روشنفکر اعلام کرد.

مردمان استان کهگیلویه و بویراحمد با فرهنگ و پیشینه چندهزار ساله ، همواره به نجابت ، اصالت و ریشه دار بودن شهره بوده اند. این ملت در گذر تاریخ ، با حضور در تمامی عرصه ها ، هم‌ صدا و همراه ملت ایران؛ نقش بی‌بدیلی در جامعه ایفا کرد‌ه‌اند و درس هايي از جنس غيرت و از خودگذشتگي ، صبر و صلابت ، شجاعت و رشادت را برای آیندگان، در تاریخ به ثبت رسانده و اوج تبلور این ایثار گری ها را در جنگ هشت ساله دفاع مقدس ، با نثار بهترین فرزندان خود به کمال رساندند.

حال که قریب به سی سال از پایان جنگ تحمیلی می گذرد، واجب بود با نگاهی توسعه محور و عدالت مند به این خطه توجه ویژه می شد. جای بسی تاسف که ؛ استانی که از ثروتی خدادادی و قدمتی بالا برخوردار می باشد درحال حاضر جزء محروم ترین استان ها در پایین ترین رده های جدول توسعه نیافتگی دست و پا می زند.

محرومیت ، فقر و بیکاری جوانان این استان، چه در شرایط کنونی و چه در گذشته، ماحصل بی تدبیری و قصور مجریان و وکلائی بوده که هنوز فرق بین قوه قانونگذاری و اجرائی را آن طور که لازم و بایسته است نمی دانند و یا بی تفاوت از کنار آن می گذرند، که این خود مهم ترین دلیل در به عقب راندن استان در بحث توسعه است.

انتخابات و حق تعيين سرنوشت، از مهم‌ترین و بنیادی‌ترین اصولی است که در یک نظام مردم سالار مطرح و باید بتوان روح و جوهره مردم سالاری را در تمام اجزاء و مفاد آن مشاهده کرد. در واقع ؛ حق تعيين سرنوشت، یکی از حقوق شهروندی است که افراد مي توانند با کمک آن وضعيت زندگي اجتماعي خود را بهبود بخشند و سرنوشت شان را در مسائل مختلف اقتصادی ،اجتماعي، سياسي و … تعيين نمايند.

تعيين سرنوشت، صرفا يک اصل نيست بلکه حق است و اين حق، متعلق به تک تک افراد جامعه مي باشد و حاکمیت مردم در قانون اساسی در طول حاکمیت الهی در اصل ۵۶« حاکمیت مطلق بر جهان و انسان از آن خداست و هم او انسان را بر سرنوشت اجتماعی خویش حاکم ساخته است. هیچ کس نمی تواند این حق الهی را از انسان سلب کند یا در خدمت منافع فرد یا گروهی خاص قرار دهد و ملت این حق خداداد را از طرقی که در اصول بعد می آید اعمال می کند.» بیان شده است.

تبلور این حقوق در بحث انتخابات و تصمیم گیری مردم ، خود را نشان می دهد. درست است که به نظر می رسد؛ نظارت استصوابی با اعمال سلیقه و جانبداری از طیف خاصی ، در بحث اعتماد عمومی، نادانسته یا دانسته به این مهم آسیب جدی رسانده ولی اعتقاد داریم که مردم از آنچنان شعور و درایتی برخوردارند که برای تعیین سرنوشت خود هر تصمیمی بگیرند، همه جوانب را در نظر گرفته اند. پس بگذارید مردم خود برای تعیین سرنوشت شان تصمیم بگیرند.

از آنجا که دموکراسی با حاکمیت زور و زر و تزویر مغایر است، لذا سیاست در مردم سالاری دینی، در خدمت اخلاق و دین است و هرگونه تلاش در جهت هزینه کردن از دین برای حفظ قدرت نه تنها به مردم سالاری لطمه خواهد زد؛ بلکه جواب عکس می دهد.

اینکه عده ای از هواداران کاندیداها به اعمال غیر اخلاقی (زر و زور و تزویر) و تخریب به دور از چارچوب اخلاقی، متوسل شده و می خواهند به هر نحوی کاندیدای خود را وارد خانه ملت کنند، بر مردم پوشیده نخوا هد ماند. به واقع مردم کسی را که صادقانه بتواند خدمت رسانی کند و با ” ندای وحدت” در مسیر خیر دنیا و آخرت بکوشد، سوای از اندیشه سیاسی و نفوذ قدرت، انتخاب می کنند.

بدون تردید خدمت به بندگان خدا یک ارزش اخلاقی است، شکوه این سخن در بیان مولا علی علیه السلام که می فرماید:اَفْضَلُ النّاسِ اَنْفَعُهُمْ لِلنّاسِ. بهترین مردم کسی است که برای مردم مفیدتر باشد، متجلی است. تلاش کنید تا انچه رضای خدا و خلق خداست رقم بخورد و از انجام کارهای ناشایست و دور از اخلاق بپرهیزید که عاقبت اندیشانه نیست.

خیــر کـــن بــا خـلق، بهـر ایزدت

یــا بـــرايِ راحــت جــان خـودت

تــا هـمــاره دوســت بینی در نظــر

در دلت نـایــد ز کین نـاخوش صور

مولوی

  • نویسنده : خدیجه توفیقیان
  • منبع خبر : ارغوان