بیانیه جمعی از فرهنگیان بویراحمد و دنا در حمایت از مهدی روشنفکر
بیانیه جمعی از فرهنگیان بویراحمد و دنا در حمایت از مهدی روشنفکر

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ به نام خداوند رحمتگر مهربان ن وَالْقَلَمِ وَمَا يَسْطُرُونَ ﴿۱﴾ سوگند به قلم و آنچه مى ‏نويسند انتخابات در جمهوری اسلامی ایران ، تجلی بلوغ سیاسی مردم و مظهر اراده ملی است. بالطبع مردم عزیز ایران در مواجهه با پدیده هایی نظیر انتخابات، ناگزیر به اتخاذ تصمیم و اعلام موضعی هستند […]

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ
به نام خداوند رحمتگر مهربان
ن وَالْقَلَمِ وَمَا يَسْطُرُونَ ﴿۱﴾
سوگند به قلم و آنچه مى ‏نويسند

انتخابات در جمهوری اسلامی ایران ، تجلی بلوغ سیاسی مردم و مظهر اراده ملی است. بالطبع مردم عزیز ایران در مواجهه با پدیده هایی نظیر انتخابات، ناگزیر به اتخاذ تصمیم و اعلام موضعی هستند که بر آینده سیاسی آنها تاثیر مثبت بگذارد .

با آغاز تبلیغات انتخاباتی کاندیداهای مجلس شورای اسلامی ، نسیم ” ندای وحدت ” در بویراحمد و دنا وزیدن گرفته و به طوفانی برای تغییر تبدیل شده است.
همه جا صحبت از تغییر است و خانه تکانی فرهنگیان بویراحمد و دنا؟ به عنوان قشری تاثیرگذار و فعال همیشه نقشی کلیدی در انتخابات شهرستان ، چه در هیبت اجرایی و چه در ستادهای انتخاباتی داشته اند، اما اغلب پس از پیروزی کاندیداهای موردنظر، همیشه مورد بی مهری قرار گرفته و به فراموشی سپرده شده اند .
همچنان که برای هر مسئولیتی خارج از آموزش و پرورش، با دلایل به ظاهر موجه و تصورات نادرست، آنها را محروم کرده اند و شایسته ترین افراد را از خدمت به جامعه و ایجاد تغییر به وسیله اندیشه های معلمی حذف کرده اند .
متاسفانه در سالهای گذشته، نمایندگان مجلس، آنچنان که شایسته و شان فرهنگیان بوده است، نتوانسته اند خواسته های آنان را برآورده سازند و از حقوق این قشر زحمتکش، به نحو احسن حمایت کنند .
اکنون که از گوشه و کنار، دیده و شنیده می شود؛ یک فرهنگی دلسوز که تفکراتش برخاسته از ” جهان بینی و دانش معلم” است و برای برافراشتن پرچم معلمی در مجلس شورای اسلامی قد عَلَم کرده و موجبات یک خیزش عمومی را فراهم ساخته است؛ “زر و زور و تزویر” در مقابل صداقت و بی آلایشی این معلم پاکدست و متعهد قد علم کرده اند و با انواع تهمت ها و توهین ها، دکتر مهدی روشنفکر را تخریب می کنند و مقام معلم را بازیچه ی دست نااهلان و سودجویان انتخاباتی قرار می دهند. سودجویانی که منافع بیشماری از جریان های انتخاباتی کسب میکنند ، و اِبایی از رد شدن از روی شآن و شخصیت یک معلم ندارند .
فرهنگیان عزیز به عنوان قشری مطالبه گر و فهیم، با بررسی اولویت های واقعی جامعه، به این درک مشترک رسیده اند که، دکتر مهدی روشنفکر از جنس معلم ، با اندیشه ای پاک و زلال ، شایسته ترین و قابل ترین فرد برای تامین مطالبات فرهنگیان می باشد.
امیداست در انتخابات پیش رو ؛ شاهد انتخاب فردی اصلح ، انقلابی و مفید به فایده و دلسوز انقلاب و مردم باشیم؛ کسی که طعم معلمی را چشیده، با محدودیت ها ، درد ها و قابلیت های آموزش و پرورش آشنایی دارد و می تواند فریاد فرو خفته ی معلمان بویراحمد و دنا باشد .
ما فرهنگیان پس از بررسی برنامه ها و کارنامه های عملکرد کاندیداهای مجلس شورای اسلامی بویراحمد و دنا و با احترام به همه آنان، اینک در آستانه روز سرنوشت ساز ۲ اسفند ، جناب آقای دکتر مهدی روشنفکر را کاندیدای اصلح دانسته و قبولی ایشان را به معنای مسیر دستیابی به مطالبات بر زمین مانده فرهنگیان می دانیم .
امید است فرهنگیان و معلمان عزیز همچون همیشه ، در این مقطع حساس تاریخی، با یاری معلم عزیز و روشن ضمیر ،؛ معلم خدوم و پاکدست ، فرزند دست پرورده ی انقلاب؛ دکتر مهدی روشنفکر حماسه ای دیگر را رقم بزنند.
و من الله توفیق
جمعی از فرهنگیان بویراحمد و دنا