انتقاد تند شاعر ایرانی به پست اینستاگرامی پرویز پرستویی در خصوص انتخابات مجلس
انتقاد تند شاعر ایرانی به پست اینستاگرامی پرویز پرستویی در خصوص انتخابات مجلس

کلمه‌ی حق نتیجه‌ی باطل فریدون هاشمی جناب اقای پرستویی بازیگر خوب و محبوب سلام این روزها کلیپهایی در پیج شما می بینیم که تصویرگر برخی اتفاقات مربوط به انتخابات در حوزه های خاصی است. اینکه شما چگونه فقط به این حوزه های خاص پرداخته اید جای تعجب دارد ولی منشا آن برای ما روشن است. […]

کلمه‌ی حق نتیجه‌ی باطل

فریدون هاشمی

جناب اقای پرستویی
بازیگر خوب و محبوب

سلام

این روزها کلیپهایی در پیج شما می بینیم که تصویرگر برخی اتفاقات مربوط به انتخابات در حوزه های خاصی است.
اینکه شما چگونه فقط به این حوزه های خاص پرداخته اید جای تعجب دارد ولی منشا آن برای ما روشن است.
این کلیپها و نشر انها، برای تخریب افراد و کاندیداها و مردم مناطق خاص است که توسط رقبا و بدخواهان تهیه و ارسال می گردد تا از طریق پیج افراد محبوب و پرمخاطب منتشر گردد و شما ناخواسته در این فرایند نقش بازی کردید.

انتقاد شما بجا و متین است اما چنین نقدی باید در زمان و به شیوه درست و موثر و با پرهیز از جوانب تخریبی اقوام و افراد صورت گیرد.

در این مناطق از قدیم رسم بوده به پیشواز مهمان های محترم (یا در مناسبات مختلف جشن و شادی و …) تیراندازی صورت می گرفت که هنوز هم در عروسی ها (برغم منع توسط بزرگان و قانون و مسولین) به کرات صورت می گیرد.

دیگر آنکه، کاندیدای محترم، اصلا راضی به چنین کارهایی نیست و این اعمال اصلا بخشی از تبلیغات ایشان نمی باشد. برغم تذکر مکرر، این جوانها بدینگونه خودسر عمل میکنند و اگر اشکال و نقدی هست باید توسط شما خطاب به مسولان گذشته و کنونی و دستگاه رسانه و هنرمندان و … مملکت بیان شود که محصولش چنین اتفاقاتی است.

همه اینها، جوانانی پرشور و بااستعداد هستند که بیکار و بدون هیچ پشتوانه ای در روستاهای محروم خود مانده اند.

آیا درست است که شما صرفا این پدیده را ببینید و بدون تامل در عوامل و علل آن، بر این مردم تیغ بکشید؟

آیا اینها خودشان بخشی از همین مردم عزادار موردنظر شما نیستند؟
آیا میدانید تعداد شهدای این منطقه نسبت به جمعیت بالاترین نرخ را در ایران دارد؟
آیا فکر نمی کنید شما ناخواسته در بازی تخریب کاندیداها وارد شده اید و بدون دیدن اتفاقات مشابه در حوزه دیگر کاندیداها بر یک کاندیدای خاص و طرفدارانش تاخته اید و باعث شدید در رسانه های استان با انتشار مطالب شما موج عظیمی بر علیه کاندیدای محترم خاص راه بیافتد؟

این کاندیدای عزیز(دکتر روشنفکر) خود فردی فرهنگی و برادر شهید و پاکدست و مورد احترام است که طبق نظرسنجی ها، بالاترین شانس رای آوری را دارد.

از انجا که شما را بعنوان چهره ای ارزشمند و دلسوز و محترم می شناسیم که دغدغه های اجتماعی و فرهنگی دارید، پیشنهاد میکنیم که این آسیبها را جبران بفرمایید و به طریقی عمل شود که بخش زیادی از دوستدارانتان را نرنجانید.

کنش شما صد در صد در تخریب کاندیدای مذکور و مردم این مناطق و سواستفاده دیگران موثر بوده و حتما چنین چیزی مد نظر و مورد تایید شما نیست.